Slavia si z Liberce odvezla tři body
Datum: 05.10.2009
Téma: Reportáže z výjezdů


Předehrávka 11. kola se nevyvedla libereckým Tygrům. Slavia Tygrům z Podještědí uštědřila porážku 5:2. Hosté otočili zápas ve druhé třetině, kdy nastříleli do liberecké branky čtyři góly.


Ještě loni stáli na stejné střídačce vicemistrovské Slavie. Tentokrát však každý z nich hájil barvy jiného týmu. Dlouholetý asistent Vladimíra Růžičky Jiří Kalous v létě převzal Liberec a v jedenáctém kole se spolu poprvé utkali. „Jiří Kalous se ještě před zápasem zastavil u nás v kabině,“ vzpomněl Roman Červenka. „Když ale vlezu na led, tak nemyslím na to, kdo stojí na druhé střídačce,“ upřesnil.

V brance Slavie se objevil S
, tentokrát se však, na rozdíl od duelu v Ostravě, radoval z výhry. Původně třetí slávistický gólman již v jedenácté minutě předvedl důležitý zákrok, kdy se před něj po skvělé kombinaci dostal rozjetý Petr Nedvěd.

Tomica v šestnácté minutě z
Klimentovi v otevření skóre jen za cenu faulu. Vedení domácích však oddálil jen o necelou půl minutu, kdy skóroval Nedorost. „Po první třetině jsme si řekli, že musíme začít hrát jinak,“ vyprávěl po zápase úspěšný gólman Robert Slipčenko.

Důležitá však v z
la druhá třetina. Nejprve vyrovnal Endál. Mrzet hosty v závěru nemusela ani promarněná přesilovka pět na tři. Skóre totiž postupně zvyšoval Červenka, Vašíček a nakonec znovu Červenka. Po Vašíčkově brance navíc vystřídal Fikrta v liberecké brance Stejskal.

Li
se zejména v poslední části snažili s výsledkem ještě něco udělat. Tříbrankový náskok si však Slávisté pohlídali. Nedvěd sice Slipčenka překonal a snížil tak na 4:2, byl to však poslední gól domácích. Do prázdné branky na konečných pět dva uzavřel Vondrka. U jeho trefy si asistenci připsal gólman Slipčenko. „Dostal jsem za to vynadáno, málem tam padla i pokuta. Byli jsme totiž domluvený, že nebudu chodit za bránu, ale jsem blázen a za tu bránu jsem šel. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo,“ usmíval se po zápase Slipčenko. „Docela jsem si zachytal, hlavně jsem rád, že jsme tady vyhráli,“ uzavřel.


Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=138