Slavia si z Liberce odvezla tři body
Datum: 05.10.2009
Téma: Reportáže z výjezdů

Předehrávka 11. kola se nevyvedla libereckým Tygrům. Slavia Tygrům z Podještědí uštědřila porážku 5:2. Hosté otočili zápas ve druhé třetině, kdy nastříleli do liberecké branky čtyři góly.

Ještě loni stáli na stejné střídačce vicemistrovské Slavie. Tentokrát však každý z nich hájil barvy jiného týmu. Dlouholetý asistent Vladimíra Růžičky Jiří Kalous v létě převzal Liberec a v jedenáctém kole se spolu poprvé utkali. „Jiří Kalous se ještě před zápasem zastavil u nás v kabině,“ vzpomněl Roman Červenka. „Když ale vlezu na led, tak nemyslím na to, kdo stojí na druhé střídačce,“ upřesnil.

V brance Slavie se objevil S
, tentokrát se však, na rozdíl od duelu v Ostravě, radoval z výhry. Původně třetí slávistický gólman již v jedenácté minutě předvedl důležitý zákrok, kdy se před něj po skvělé kombinaci dostal rozjetý Petr Nedvěd.

Tomica v šestnácté minutě z
Klimentovi v otevření skóre jen za cenu faulu. Vedení domácích však oddálil jen o necelou půl minutu, kdy skóroval Nedorost. „Po první třetině jsme si řekli, že musíme začít hrát jinak,“ vyprávěl po zápase úspěšný gólman Robert Slipčenko.

Důležitá však v z
la druhá třetina. Nejprve vyrovnal Endál. Mrzet hosty v závěru nemusela ani promarněná přesilovka pět na tři. Skóre totiž postupně zvyšoval Červenka, Vašíček a nakonec znovu Červenka. Po Vašíčkově brance navíc vystřídal Fikrta v liberecké brance Stejskal.

Li
se zejména v poslední části snažili s výsledkem ještě něco udělat. Tříbrankový náskok si však Slávisté pohlídali. Nedvěd sice Slipčenka překonal a snížil tak na 4:2, byl to však poslední gól domácích. Do prázdné branky na konečných pět dva uzavřel Vondrka. U jeho trefy si asistenci připsal gólman Slipčenko. „Dostal jsem za to vynadáno, málem tam padla i pokuta. Byli jsme totiž domluvený, že nebudu chodit za bránu, ale jsem blázen a za tu bránu jsem šel. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo,“ usmíval se po zápase Slipčenko. „Docela jsem si zachytal, hlavně jsem rád, že jsme tady vyhráli,“ uzavřel.