Ohlédnutí za derby
Datum: 12.12.2009
Téma: Články fanou?ků

Jak jistě v?ichni víte v pátek si Slavia připsala u? třetí výhru nad Spartou v této sezóně a k výsledkům 4:2 a 3:2 přidala vítězství 3:1. Jak ale vypadalo derby po fanou?kovské stránce?

Pro někoho začalo u? o týden dřív, kdy padla velká část soboty na přípravu chorea. Ne v?e se ale stíhá a tak se část věcí dodělává je?tě před samotným derby. Na zápas se také připravily nové vlajky a nový megafon – k obojímu se je?tě dostaneme.

Kotel je zaplněn do posledního místa (a i něco navíc) a nedá mi to neptat se – KDE v?ichni byli předchozích 15 domácích zápasů? Nebudu komentovat zbytek haly a argumenty na ceny vstupenek – ale kotel je na ka?dý zápas za stovku! Tak?e CO brání tomu, aby byl na ka?dý domácí zápas  kdy? u? ne plný, tak téměř plný?!? Je na ka?dém, aby si sáhnul do svědomí. Ka?dopádně na fandění, hlavně v první třetině, se to dost podepisuje. Část lidí bohu?el bere kotel jen jako místo s levnými lístky a otevřít pusu nebo zvednout ruce je pro ně zřejmě moc velká práce a tak výsledný dojem není zdaleka takový, jaký by při takhle na?lapaném kotli měl být. To se týká i spolupráce při roztahování chorea, někteří se zdá vidí choreo poprvé. I tak jsme ale ve fandění od začátku zápasu lep?í a spar?anský kotel moc sly?et není. Na hor?ím fandění se trochu podepisuje i nový megafon, který ač silněj?í ne? ten předchozí, není překvapivě sly?et v?ude a vr?ek kotle se musí chytat a? podle ostatních.

O první komerční přestávce roztahujeme první choreo. Co se týče provedení je to jedno z nejslo?itěj?ích, jaké jsme kdy dělali a tak mezi zúčastněnými panuje lehká nervozita. Nakonec v?e dopadá na jedničku a v kotli se tak nejprve roztáhnou velký slávistický lev a spar?anské „S“, které je následovně lvem „se?ráno“. V?e doprovází transparent „(Z)NIČÍME VÁS“ a bilance posledních 10 derby, ve kterých jsme nad Spartou 7x vyhráli. O druhé komerčce vytahujeme velkou plachtu s motivem králů posledních dvou ročníků – Jarda Bednář na ní předává korunu Romanu Červenkovi. Obě chorea jsou doplněny kartoniádou v sousedních sektorech, na kartoniádách v okolních sektorech se dá je?tě hodně zapracovat, není to ideální. Spar?ané vytahují jen modročervenou plachtu s vystři?eným srdcem vyplněným ?lutými balónky. Upřímně – u? se u nás prezentovali mnohem lépe.

O přestávce je?tě měníme nový megafon za starý a jde se do druhého dějství. V něm jdeme Beryho zásluhou po pěti minutách do vedení. Chvíli na to roztahujeme třetí malované choreo – nápis „Uvolněte ho prosím“, červenou sedačku a transparent „Tentokrát s Davidem V. a Martinem R. na téma: „Jak se zbavit trenéra“. Na toto choreo tleskají i někteří rudí fanou?ci. Krátce po komerčce dává druhou branku Tomá? Kůrka a na atmosféře je to znát – od té doby jsme v hale a? do konce zápasu sly?et téměř jen my. Celkem dobře se přidávají i podélné strany.  Rudo?i se prezentují u? jen stokrát omletým kli?é Rů?a & ?vejky.

Ve třetí třetině je?tě proběhne jednoduché choreo z balónků. Ty tentokrát mají jeden z nejlep?ích efektů, co se balónků u nás týče. Zvedají se spontánně poté, co re?ie zařadí kotel na kostku, jinak měli být a? na komerční přestávku. O té se vět?ina kotle vysvléká do triček. Lidé jsou informování u? před derby, aby si podle sektoru vzali buď červené nebo bílé tričko. Na to, ?e jsme podobnou akci zkou?eli poprvé a zdaleka se výzva nedostala mezi v?echny to má výborný efekt a a? do konce zápasu fandí kotel rozdělný na červenou a bílou část. Určitě něco podobného budeme chtít zopakovat, zřejmě při paly off. V 56. minutě sni?uje Bro?, ale o 3 minuty později dává Káca do prázdný a o leto?ním vládci Prahy je rozhodnuto. Po zápase probíhá tradiční děkovačka, tentokrát na ní zůstává opravdu dost lidí i na podélných stranách.

Před Vánocemi nás čeká u? jen jeden domácí zápas, nezbývá ne? doufat, ?e ti, kdo po dlouhé době při?li na hokej na derby neodlo?ili ?ály a dresy zase do skříní a přijdou i tentokrát na zápas s Plzní. Poté je?tě předvánoční výjezd na Kometu.