A vás tohle baví?
Datum: 29.08.2011
Téma: Články fanoušků


Příprava na letošní ročník extraligy se chýlí ke konci a nezbývá než doufat, že sezóna bude naprosto odlišná. To ale nemluvím o hokeji, jak by se dalo čekat, ale o nás, fanoušcích!Pokud by letošní přípravné zápasy byly předobrazem těch extraligových, mohli bychom s jakoukoliv snahou rovnou seknout. Nečekal jsem, že na přípravu bude Eden praskat ve švech, ale i tak je návštěva jednou lehce nad 900 a podruhé dokonce pod 700 diváků ostudou! A to do Edenu v rámci nově vzniklé European Trophy přijeli soupeři podstatně zvučnějších jmen, než v minulých letech – Jokerit a IFK Helsinky! Jediný zápas, který snesl srovnání bylo derby, ale upřímně – na co jiného už by měli fanoušci dorazit, když ne na zápas s odvěkým rivalem?! Oba zápasy s finskými soupeři spojovala kromě bídné návštěvy i další věc, a to nechuť velké části těch, kteří přišli do prostoru kotle, alespoň něco s atmosférou udělat. Každý by se zřejmě rád opřel o zábradlí, takže místo, abychom se alespoň drželi pohromadě roztaháme se po celém kotli. Pro spoustu lidí je zatěžko otevřít pusu jindy, než když se potřebují napít. Ano – je to pořád jen příprava. Ale to nikomu nevadí, když s IFK přijede 30 fans a jsou v Edenu slyšet víc než domácí kotel?!?

 

Samostatnou a neméně smutnou kapitolou je výjezd do Mannheimu. Zajímavý soupeř, pěkná hala, výborná fanouškovská základna, vzdálenost jen něco málo přes 500 km z Prahy, přijatelná cena za vstupenky – nic z toho zřejmě zápasy s elitními světovými týmy přesycenému fanouškovi Slavie nestačí. Jak jinak si vysvětlit, že se do uzávěrky přihlásí pouhých 31 fanoušků?

 

Jestli se nic z toho nezmění, čeká nás v extralize fanouškovský návrat o spoustu let zpátky. Při počtech diváků, kteří chodí do O2 arény byl kotel to jediné, co chválili naši trenéři i hráči, pokud dostali dotaz na atmosféru v hale. Nenechme spadnout i to, pojďme s tím zkusit něco udělat! Vykašlete se na svoje obvyklá místa a scházejte se v každém zápase, doma i venku, co nejblíže bubnům a megafonu. Zkuste vydržet fandit, i když se týmu na ledě nedaří, přijde šance na jedné nebo druhé straně apod. Na každý zápas se v minulých sezónách rozdávaly vlajky, vidět jich bylo ale pomálu. A takových věcí je každý zápas víc než dost. Věřím, že nejsem sám, kdo to tak vidí a koho zápasy s takovou atmosférou nebaví. Napište svůj názor do diskuze pod článek, přijďte s ním před nebo po zápase, ale pojďte s tím něco společně udělat!

 

Nebo vás to tak baví?Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=428