Mannheim? Kdo nebyl, může jen litovat!
Datum: 08.09.2011
Téma: Reportáže z výjezdů


Reportáž z výjezdu na zápas European Trophy: Adler Mannheim - HC Slavia Praha, 04.09.2011, SAP Arena MannheimJiž nedělní ráno nám azurovou oblohou oznamuje přicházející krásný a téměř letní den. Možná jeden z posledních v tomto roce. U autobusu se schází 26 účastníků výjezdu a tak se hnedle usazuje každý na svém místě a připraven vyrazit. Něco po osmé hodině se minibus dává do pohybu a více než pětisetkilometrový výjezd je odstartován. Vzdálenost a vysoké ceny alkoholu i potravin u našich západních sousedů jasně dokumentují nevídané zásoby obou těchto nezbytností u každého z nás.
 
Pro rozkoukání po ránu je načato několik plechovek piva, láhev rumu a koluje pet lahev s Colou obohacenou rumem. Cesta ubíhá rychle a tak míjíme hranice, které osazenstvo pomalu ani neregistruje. Snad jen tím, že se minibus přestává na rovnější dálnici v bývalé NSR tolik houpat a cedule kolem ní psány německy.

První zastávka u Tankstelle probíhá poměrně v klidu, snad jen Džan Re Bu, který se snaží místní ohromit svojí plynulou němčinou hlasitě pořvává své - Wir sind Slavia, Du bist nichts! Je jediný chvíli slyšet. Poté, co se dostává do přátelské konverzace s německou babičkou a dědečkem i jeho hýkot utichá a tak se zhruba po třiceti minutách opět dáváme do pohybu. V autobuse (hlavně v jeho zadní části) stoupá nálada, pije se a bohatě hoduje. Řízečky, pivečko i tvrdý alkohol tak mizí velmi rychle. Slunečný den a horko v zadní části autobusu jen přidává na síle alkoholických nápojů a úměrně s tím se zvedá i nálada s každým kilometrem jízdy.

Před čtvrtou hodinou odpoledne míjíme krásnou SAP Arenu v Mannheimu, parkujeme – jsme na místě a do zápasu ještě více než dvě hodiny. Někteří jedinci pod vlivem alkoholu i horka sundávají svá propocená trička či dresy a zdraví místní, kteří se tu pomalu také začínají scházet. Sap Arena není přímo ve městě. Nachází se na periferii a tak byste tu marně hledali nějakou restauraci či hospůdku. Většina fanoušků tedy dává zavděk stánkům, reprodukovanou hudbou a tancujícím dědkem přímo u haly. Toť zásadní rozdíl v předzápasové atmosféře a naším „rozbruslením“ se v přilehlých hospodách v okolí O2 Areny…

Necelou hodinku před začátkem utkání se vydáváme do sektoru hostí, který se nachází až v galerii hlediště, ale díky sklonu ochozů i akustice v SAP Areně je z kotle nádherně vidět a také slyšet. Překvapením jsou velice ochotní pořadatelé, kteří nám s úsměvem vysvětlí, jak to v hale chodí. Co se kde nachází a poradí s cenou piva…

Čas utíká rychle a utkání začíná. Hraje se ve velice svižném tempu a vidíme krásný a tvrdý hokej. Je vidět, že soupeř koučován kanadským trenérem sází na tvrdost a hru plnou osobních soubojů a střetů. Je cítit, že musí vyhrát a s tím jde také do zápasu. Kotel domácích bouří a skvěle žene své miláčky za vysněným cílem. Bouřlivá kulisa, výborný hokej v překrásné hale. Jaká to nádherná podívaná. Lahodící muzika srdci každého hokejového fanouška.

Napříč tomu, že naši borci již věděli, že nemohou zakončit svoji pouť ET lépe než posledním místem, bojovali a kvalitního soupeře přehrávali. Hrál se oboustranně skvělý hokej, kterému prostě nic nechybělo. Skvělým výkonem a zaslouženě ozdobeným i  hattrickem se blýskl Tomáš Svoboda a pochvala patří po dlouhé době i strážci naší svatyně Miroslavu Kopřivovi. Bojovný výkon našich borců hráče Mannheimu mnohdy přiváděl k projevům frustrace, která vyústila v napadání a vyvolávání šarvátek s našimi kluky. Šarvátky na ledě provázely celý zápas a gradovaly hromadnou bitkou ve chvíli, kdy závěrečná siréna oznamovala konec vítězného utkání. Naši hoši se však soupeře nezalekli a vyprovodili je krom vítězství 3:5 na góly i v této disciplíně. Ostatně o vývoji celého utkání si můžete přečíst na oficiálních stránkách HC Slavia.
 
A ještě něco k fandění? Hrstka pětatřiceti fanoušků sešívaných v kotli se snaží fandit po celý zápas. Oproti více jak sedmi tisícům hlučných příznivců soupeře však nemáme šanci a tak se mnohdy experimentuje. Ke konci utkání však jsme velmi dobře slyšet, což nám potvrdili i samotní hráči. Vzhledem k bitce po ukončení zápasu jsme nemohli s našimi borci hodit tradiční pozápasovou děkovačku a tak se schyluje k jednomu z nejkrásnějších zážitků výjezdu. Domlácení a unavení hráči spolu s námi venku v dešti a pár metů od autobusu poklekají na mokrý asfalt. Následuje děkovačka, která nemá obdoby. Krásný to zážitek, za který klukům patří obrovský dík!
 
Nasedáme zpět do minibusu a řítíme se směrem ku Praze. Cestou se kromě zmateného couvání jednoho z řidičů v Německu na dálnici a to odstavným pruhem zpět k přejeté benzínové pumpě, prakticky nic neobvyklého nestalo. Někdo popíjí a chce se bavit, někdo se snaží usnout a někdo dokonce i spí. Prostě normální cesta. Jen stále nechápu, proč stavíme u benzínky v Německu, kde nám neprodají ani pivo a pak pouze míjíme tři další v Čechách, kde se alkohol v nočních hodinách normálně prodává. Co mi také není jasné, je to, proč cestou zpět byla vypnuta klimatizace a šofér ji zapíná až před Prahou. To už je však na jiné povídání….

Celkově se výjezd povedl, řadím ho mezi tři nejlepší, na kterých jsem kdy byl a mohu s klidným svědomím napsat, že kdo nejel, ten opravdu může jen litovat!

Branky: 16. Magowan (Lehoux, Lee), 18. Glumac, 44. Mitchell (Lehoux, Ullmann) - 14. Svoboda (Tomica, Kuboš), 18. Růžička (Tomica, Svoboda), 21. Sklenář (Kadlec), 27. Svoboda (Růžička, Vašíček), 40. Svoboda (Růžička, Tomica).

Rozhodčí: Brill - Mösler, Starke (všichni GER).

Vyloučení: 14:16, navíc Sifers, MacDonald, Magowan (všichni MAN) a Kalus (SLA) 10min OT; Glumac, Reul, Kink (všichni MAN), Vašíček, Poletín a Jaškin (všichni SLA) 5 min + do konce utkání.

Využití: 3:2

Střely na bránu: 36:28. Diváci: 7674

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5

 

Mannheim: Brückmann - Wagner, Reul, Kettemer, Sifers, Goc, Lee, Mapes - Seidenberg, Ullmann, Mauer - Magowan, Lehoux, Mitchell - Kink, MacDonald, Glumac - Arendt, El-Sayed, Plachta - Gelke

 

Slavia: Kopřiva - Šulc, Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Kuboš - Tomica, Růžička, Svoboda - Sklenář, Krenželok, Kalus - J. Doležal, Jelínek, Micka - Čermák, J. Hertl, Jaškin - PoletínTento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=429