Vydřené tři body
Datum: 20.09.2011
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Nepříliš pohledný zápas se šťastným koncem, smutný začátek při vzpomínce na Jaroslavl, velmi povedená chorea, zoufalou návštěvu, ale zároveň nadprůměrný kotel – to a spoustu dalšího přineslo první extraligové kolo z pohledu fanouška sešívaných.Před zápasem se schází slušných dvanáct lidí na pomoc s choreem, tentokrát se bohužel nevítají noví hráči ani nepřeje štěstí do nové sezóny - téma chorea je dané událostmi týden starými.  Práce je hodně a tak se vše dokončuje až těsně před zápasem. Po přesunu do kotle nás čeká nepříjemný pohled. Hlediště je téměř prázdné a vzhledem k nedělnímu termínu se nedá čekat, že by diváci přicházeli až v průběhu zápasu. Nakonec se naštěstí velmi slušně zaplňuje kotel a přilehlé sektory, odhadem je v nich více než polovina z celkových tří tisíc diváků.

 

Začátek zápasu je věnován vzpomínce na Jaroslavlskou tragédii. Při minutě ticha běží na kostce záběry z reprezentačních zápasů Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Slávistický kotel rozbaluje choreo s českou vlajkou s čísly těchto tří hráčů a datem 7.9.2011, vše doplňují černé pruhy po stranách. Naprosté ticho v hale ukončí až dlouhý potlesk věnovaný třem reprezentantům.

 

S úvodním buly se začíná naplno fandit a na to, že jde o první zápas, je to víc než slušný začátek. Kdo si vzpomene na první domácí zápasy minulých sezón, nemůže nesouhlasit. V první komerční přestávce je roztaženo ještě jedno choreo související s pádem letadla v Rusku – velký znak Lokomotivu Jaroslavl doplňuje kompletní soupiska a nápis „My s váma“ v ruštině, jako vyjádření podpory fans Lokomotivu. Na ledě je vidět nerozehranost obou týmů a pramálo zajímavého, to se částečně podepisuje i na fandění. Ve druhé třetině je obraz hry podobný, nad některými chybami zůstává rozum stát. K tomu dělá ze hry bramboračku rozhodčí Kalivoda (a ještě s tak blbým jménem, že na něj nejde nadávat :-)). Vary jdou ve 28. minutě do vedení a na předváděnou hru se nedá moc dívat. Před koncem třetiny ještě Kopr zachraňuje situaci vychytaným trestným střílením Varů a do kabin se tak jde jen s jednogólovou ztrátou. Třetí třetina naštěstí přináší zlepšenou hru a obrat v zápase. Branky Sklenáře a Svobody zlepší náladu v celé hale a do konce zápasu je atmosféra opravdu dobrá. Tedy samozřejmě s přihlédnutím k počtu diváků – tři tisíce jsou opravdu málo a ačkoliv se snažili zapojovat i diváci na podélkách, atmosféra jakou by si Slavia zasloužila se v tomhle počtu udělat nedá. Po zápase probíhá tradiční děkovačka a stejně jako v loňské sezóně si ještě kotel užívá přídavku od Kopra.

 

V zápase si také premiéru pod kotlem odbyl Filip. Odvahu má a ostatní se poddá. Nová krev je u megafonu potřeba a věřte, že postavit se před lidi není nic jednoduchého. Takže větší podpora od zbytku kotle by mu určitě neuškodila. ;-) A kdo si myslí, že by to zvládnul líp, má dveře otevřené. Věci se mají tak, že se může lehce stát, že do konce sezóny bude potřeba více než jeden nový megafonista.

 

Doufejme, že příští zápas (úterý 27.9. s Litvínovem) přitáhne víc fanoušků. Zároveň ale, že bude kotel alespoň stejně tak plný, jako v neděli.

 

Diváků: 3124
Domácí: v kotli 400 – 450
Hosté: v kotli cca 60, celkem po hale do 100

 

 

Vždycky s váma!

 

Média:

- fotogalerie 1

- fotogalerie 2

- videoTento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=437