Sekačky nás posekali ve dvou třetinách
Datum: 25.09.2011
Téma: Reportáže z výjezdů


Reportáž z výjezdu do Českých Budějovic, 23.9.2011, Budvar arénaNa utkání v Budějicích byl opět zrušen autobusový výjezd pro nedostatek zájemců. Nad touto skutečností bych se na chvíli rád pozastavil. Je pátek, počasí přeje, tak mi povězte, proč nejsme schopni naplnit autobus? Proč není dostatek zájemců, kteří chtějí fandit i na hřišti soupeře?

 

Rozjeli jsme se tedy každý po vlastní ose. V některých autech seděli dva lidé a někde se jich, jako například u nás, tísnilo pět. A to je další věc, kde bych na vás na všechny a zejména pak na Fanklub chtěl apelovat. Myslím si totiž, že by nebylo od věci v takových případech nějakým způsobem dohodnout fanouškům, kteří pro zrušení dopravy museli zůstat doma, dopravu auty, která na utkání stejně míří. Vždyť přece nemusí být až takový problém auta naplnit všechny. Pro ty, kteří se nemohou na utkání dostat, by se výjezd konal a rádi by se podělili i o finanční náklady, které na cestu vznikají všem řidičům. Tím by jim vlastně také pomohli i ušetřit nějakou tu kačku na pivo či na klobásku. Na toto téma bych v sekci Výjezdy zavedl nějakou diskusi, kde by se jednotliví fanoušci domluvili na čase či místě odjezdu. Nebo človíčka, který by měl tu možnost jednotlivé fandy prostě kontaktovat a dojít tak k tomu, o co nám jde především. V co možná nejhojnějším počtu podpořit naše chlapce v utkáních na soupeřově ledě. Nezbvý věřit, že na Kladno i do Liberce nás pojede opravdu co nejvíc a vypraví se autobusy.Zpátky k výjezdu samotnému. Každé auto opouští matičku měst z jiného místa a v jiném čase a tak i také dorážíme do Budějic. Někdo parkuje u benzínky, další zase na parkovišti u haly a naše posádka u restaurace Eden, kam také díky obrovské časové rezervě jdeme na odpolední večeři a nějaké to pivko. Dozvídáme se od majitele a číšníka v jedné osobě, že je Slávista a že dnes vaří pro naše hráče po zápase čínu. Karlos mu dává šálu, aby si rozšířil svoji sbírku na zdi a výměnou dostáváme zase my všichni zapalovače s nápisem Restaurace Eden – České Budějovice. Odcházíme k hale a prvním překvapením je uzavřená lávka. To však nevadí. Obcházíme to a kousek před fotbalovým stadionem Budějovic, kde ten den svedou místní bitvu s namistrovanou Plzní, přecházíme most a hurá k hale. Zde pomalu vytváříme hlouček a klábosíme o cestě. Chvíli před utkáním vcházíme do haly. Zde jsem místo osobní prohlídky dostal pusu, za čež slečně pořadatelce moc děkuji a s díky ji opětuji…:-*

V sektoru se nás schází okolo třiceti a fandíme i napříč skvělému bubnu zcela sporadicky. Stejně tak jako hráče, tak i nás v čase 1:06 zmrazí Květoňův gól v naší síti. Na koni jsou jak hráči, tak fanoušci domácích. Naši kluci kloužou po ledě jako na veřejném bruslení a podle toho vypadá i náš support. Z kotle domácích, vedeným hned dvěma megafony pak pokřiky, z nichž dle mého mínění některé postrádají nápad, originalitu a nebo oboje. V sedmnácté minutě přidává druhý gól sekaček Kuchejda a chvilku na to se trefuje Pšurný. V tuto chvíli by na naše kluky nevsadil ani blázen pětikorunu.
Druhou třetinu sekačky kontrolují stav, cinkají tyče a naši kluci jsou všude pozdě. Gól naštěstí žádný nepadl a tak jsme v této části hry měli více štěstí než rozumu. Fandí se sporadicky a domácí v počtu nějakých 200 hlav nás v poklidu přeřvávají. Jsme horší na hřišti i na ledě, ale to vše se má ve třetí třetině změnit.
Začíná poslední část hry. Naši do ní naskakují jako politi živou vodou. Náhle jsou to oni, kdo jsou pány ledu a všude pozdě jsou hokejky domácích. Toho si všímá i náš kotel a začíná se konečně fandit. Karlos bubnuje jako šílený a my dáváme zabrat svým hlasivkám, co jen to jde. Bojovnost a důraz. Ano, to je opět ta naše Slavia a ve 44. minutě je jejich snaha korunována prvním gólem v síti zaskočených domácích. Koláč rozvlní síť, ale náš tlak na chvíli přerušuje další oslabení. Lítáme jak rakety, napadáme, dohráváme souboje. Cítíme šanci zápas otočit a soupeř se začíná bát o výsledek. V 51. Minutě zasouvá touš za Kovářova záda Tomáš Svoboda a rázem je to o gól. Devět minut do konce a z málem debaklu se stává drama. Za to vše je naším hráčům odměnou pokřik několika jedinců z kotle domácích „Všude Slavie“ nebo tak něco? Nutno podotknout, že se k tomuto xenofobnímu trapasu většina kotle domácích nepřidává a tak hlouček neurvalců záhy utichne. Naši hrají jako v Play off a dokonce přežívají i tři hned po sobě jdoucí oslabení. Tlačí a mačkají soupeře jako citron, avšak vyrovnání se bohužel nedočkáme. Zasloužená děkovačka je pak rušena pískajícím kotlem domácích, kteří se patrně již nemohli dočkat vítězné rybičky v podání jejich borců směrem k nim. O našich hokejkách lze napsat, že mají obrovskou vnitřní sílu a cítím, že to půjde.

 

Po utkání jako již tradičně jdeme pozdravit hráče k autobusu. Víme, že mají čínu z restaurace, ve které jsme seděli. Dokonce se s panem majitelem, který jim ji dovezl, opět zdravíme. Vyzvídáme na Vášovi, zda se již stal otcem, na což nám odpovídá záporně. Tímto bych rád Jirkovi popřál za celý Fanklub i všechny fanoušky, ať se miminko narodí brzy a hlavně ať je čilé a zdravé. Ať jsou i s maminkou v pořádku!

Samostatnou kapitolou loučení s hráči v Budějicích je již tradiční pokřik “Tomáš Kůrka je náš kamarád“. Chlapci nasedají do autobusu a za potlesku odjíždí. My se vypravujeme každý ke svým povozům a hurá zpátky do Prahy. Před jedenáctou naše posádka zří ceduli Praha. Jsme doma.


Fotogalerie zde.

 

Branky a nahrávky: 2. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 17. Kuchejda (Červený, Kranjc), 24. R. Pšurný (Kolarz) - 44. Kolařík (Kalus, Sklenář), 51. T. Svoboda. Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, Jindra. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2. Diváci: 3 802.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Krejčík, Roth - T. Svoboda, V. Růžička, Tomica - Kalus, M. Čermák, Sklenář - Kůrka, J. Doležal, P. Jelínek - Jaškin, T. Hertl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=440