Fanoušci nebo diváci?
Datum: 03.10.2011
Téma: Články fanoušků


Tuhle otázku jsem si kladl už několikrát, ale nikdy ne tak moc jako v dnešním zápase s Plzní. Už hodně krát se stalo, že fandění nestálo za nic, ale nikdy ne tak, jako tentokrát.Fanklub má okolo 300 členů. Přibližně stejně tolik je prodaných permic do kotle. Bohužel to víc a víc vypadá, že pro většinu lidí je jediný důvod laciný lístek na zápas a jistota, že budou mít místo na derby nebo play-off. Ano – dnešní hokej stál za hovno. Ale to co jsme předvedli v kotli ještě víc! Klobouk dolů před těmi třiceti, možná padesáti lidmi, co se celý zápas o něco snažili! Zbytku, co se přišel jen podívat na hokej, se hluboce omlouvám, jestli je to naše křičení rušilo!

 

Po příchodu do (tenkrát) Sazka Arény trvalo tuším dvě sezóny, než se prosadil kotel na stání. Řada lidí obětovala moře času tomu, aby šel kotel nahoru – ať už to bylo fandění, chorea, pořizování vlajek a spousta dalšího. A výsledek? O vlajky, co se nerozkradly, už nikdo zájem nemá – před zápasem je musíme lidem pomalu nutit. Za celý zápas je jich pak vidět asi deset! Pořídily se tři velké vlajky – vidět je jediná! Máme sedm bubnů – bubnuje se na tři. V sektorech na stání třetina lidí sedí. Celý kotel se při fandění ozve jen tehdy, když vedeme a nejlépe máme další velkou šanci. Jinak je víc slyšet, jen když je vyhecuje megafonista. Ale to vydrží jeden pokřik, ten další už fandí stejných 50 lidí, co předtím.

 

Sáhněte si každý do svědomí, proč do kotle chodíte. Je to proto, že chcete fandit, pomoct Slavii a udělat něco pro to, aby byla na stadionu atmosféra? Nebo proto, že vás jeden zápas vyjde na 50 korun a na permici dostanete druhý pivo zadara? Proč na derby nebo v play-off dokáže fandit celý kotel, zatímco v jiných zápasech je potřeba pomalu prosit, aby se lidi uráčili zvednout ruce nebo otevřít pusy? Uvědomte si taky, že takhle výhodný lístky do kotle máme i proto, že si je kotel za svojí podporu v předchozích letech zasloužil. Není to nic automatického, jak to bohužel řada lidí bere.

 

Tohle není problém posledního zápasu, kotel jde tímhle směrem už delší dobu. Nebudu mluvit jistě jen za sebe, když řeknu, že nás, co se snažíme alespoň něco s ním dělat, už to přestává bavit...

 

Vyberte si sami, jestli jste fanoušci anebo diváci!Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=447