Po osmi letech doma v Edenu!
Datum: 08.03.2012
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Tisíce natěšených slávistů, lidové ceny, výborná atmosféra, ale i prohra hokejistů, to byl comeback do domácího Edenu!Přípravy na play out začaly pro lidi z vedení fanklubu už po rozlosování zápasů. V průběhu týdne byly vypsány  výjezdy na všechny venkovní zápasy, začátkem týdne proběhla schůzka s vedením klubu a zástupci Tribuny sever, kde byla domluvena spolupráce a společný support na prvním zápase v Edenu a proběhlo také stěhování materiálu ze skladu v 02 aréně a zapůjčení vlajek a materiálu na choreo z fotbalu. Pro některé opravdu hektický týden a dá se říct, že přípravy časově minimálně srovnatelné, možná i náročnější než na play off. Očekávání a nadšenost z návratu do Edenu, ale u většiny větší… Rádi bychom tímto poděkovali také Tribuně sever za spolupráci před zápasem, při zápase i za zapůjčení materiálu na choreo! Doufáme, že na to navážeme i v dalších zápasech!

V samotný den utkání začali přípravy po 14h a sešlo se na nich rekordní počet fanoušků z fotbalového i hokejového kotle, škoda, že jindy se dělá choreo opravdu v pár lidech… Zprávy z předprodeje a pokladen sice naznačovali, že vyprodáno nebude, ale že by mohlo být opravdu plno. Hodinu před utkáním to před Edenem opravdu žilo – od Kubáně přicházelo čím dál víc lidí, pokladny jely na plné obrátky, u stánků s občerstvením sice fronty, ale to nikomu nevadilo. Pivko za 25Kč, klobása lepší jak v Aréně za 40Kč a prostředí opravdu jediného domácího stadionu, jakoby hladila slávisty na duši. Kdo chtěl mít dobré místo, nepostával před halou, ale šel rovnou dovnitř. Hokejistům na rozbruslení už aplaudovala slušně zaplněná tribuna na stání i protilehlá na sezení.

Deset minut před začátkem už byla většina fanoušků uvnitř stadiónu, kde se rozdávaly prskavky na nástup hráčů na led. Cvičně se také zkusil chorál „my sme vždy všude tam…“, což znělo tak, že běhal mráz po zádech. Po nástupu hráčů a zažehnutí několika tisíc prskavek střídal chorál chorál. I přesto, že Slavia většinu třetiny prohrávala, atmosféra nijak neupadala. V druhé komerčce byla zvednuta celostadiónová kartoniáda. Efekt na tribuně k stání byl super, bohužel na tribuně k sezení kartoniáda nevyšla podle představ. Heslem kdo nic nedělá, nic nezkazí, se řídit nebudeme, proto i na další zápas je v plánu celostadiónové choreo, které zkusíme více propagovat, tak aby i na sezení věděli, že kartóny neslouží jako podsedáky V dalším průběhu zápasu sice atmosféra nebyla na úrovni první třetiny, ale rozhodně se stále jednalo o nadstandard, s 02 arénou nesrovnatelný. Fandění opět gradovalo při tlaku Slavie ke konci zápasu.


Slavii se bohužel vyrovnat nepodařilo, ale i přes prohru si děkovačku užili jak hráči, tak fanoušci. Návrat do Edenu byl malou výhrou bez ohledu na výsledek. V příštím zápase zapracujeme na tom, aby se na tribuně na stání rozzářilo ještě více prskavek a pokusíme se vypilovat zvedání kartoniády na tribuně k sezení. Doufáme, že se také během zápasu více budou používat rozdané vlajky a do fandění se častěji a více bude zapojovat celá tribuna na stání nebo ještě lépe celý stadion!

Atmosféra zápasy nevyhrává, nicméně, ať si každý zhodnotí sám, zda Eden nebo 02 aréna… Věříme, že v pátek dorazí minimálně stejně početná návštěva, co vytvoří ještě lepší atmosféru! Buďte u toho!


Fotogalerie  zde.

Video zde.Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=539