Turnaj čtyř – 3. kolo, aneb výhra v Edenu
Datum: 11.03.2012
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Stejně jako před týdnem se scházíme opět u oblíbené garáže v Edenu, abychom se připravili na další pokračování v miniturnaji čtyř týmů v bojích o udržení extraligové příslušnosti pro příští ročník...

 Není nás sice tolik jako před prvním zápasem, ale vzhledem k menšímu rozsahu a skutečnostem z minula to stačí a vše zvládáme v klidu a pohodě. Když se zhruba hodinu a půl před zápasem, po dokončení příprav dostaneme před stadion, sledujeme rozrůstající se počet fanoušků v červeno-bílých barvách a pomalu se tvořící frontu na lístky před okénkem pokladny. Taky dorazila spojka se zásilkou první várky fanklubáckých mikin, které se opravdu povedly a začínáme s jejich distribucí, která pokračuje i o přestávkách v prostorech pod kotlem.

 

S nástupem našich hráčů na led opět zapalujeme několik stovek prskavek a s úvodním buly se rozjíždí naše fandění, které stejně jako při prvním zápase přišla podpořit početná skupina fotbalových fanoušků. Zápas má od začátku dobrou úroveň a když krátce po polovině 1. třetiny otevírá skóre Tomáš Micka po nádherné přihrávce Vládi Růžičky propuká nadšení fanoušků, umocněné za chvíli dalším gólem Tomáše Pospíšila, naplno. Škoda ne zrovna povedeného chorea (kartoniády) v kotli, kdy se nepodařilo včas rozdat dostatečné množství červených kartonů. V druhé třetině zvyšuje naše vedení na 3:0 kapitán Petr Kadlec. Trochu mě zatrne, kdy ž Fráňa hned poté začne rozjíždět mexickou vlnu, ale naštěstí se neuchytila a tak toho po dvou pokusech zanechává. Mé obavy se téměř naplňují, když hosté snižují na konci třetiny na rozdíl jediné branky. Po bojovném výkonu, ale hráči za vydatného povzbuzovaní tribun náskok uhájili a konečný výsledek početí těsně před koncem Tomáš Pospíšil při power play Boleslavi střelou do odkryté klece. Po uklizení věcí z kotle a z tribuny k sezení se přesouváme do kulturních zařízení v okolí Zimního stadionu a můžeme slavit zvětšení náskoku na poslední místo, znamenající baráž o udržení v extralize.

 

Krátké shrnutí utkání: kladem byla určitě opět slušná účast přes tři a půl tisíce, což v menší hale v Edenu vypadá velice pěkně a solidní úroveň fandění, když obzvlášť při krátkých pokřicích za podpory tribuny k sezení běhá mráz po zádech. Jediný a velký zápor je nepovedené choreo v kotli, na kterém budeme muset do příštího zápasu zapracovat.

 

Fotogalerie zde.Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=541