Slavii to tam opět padalo, odnesl to vedoucí Litvínov
Datum: 30.12.2008
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Slavia přivítala v O2 Areně svého miliontého návštěvníka a nejen on se mohl dívat na parádní jízdu Sešívaných. Ti nasázeli současnému lídrovi tabulky šest gólů. V brance domácích se od začátku objevil Stanislav Neruda, který puk ze své branky lovil pouze jednou. Neruda byl do „A“ týmu povolán z Havlíčková Brodu, jenž je slávistickou farmou, a nahradil Dominika Furcha, který v současné době hájí Českou republiku na MS dvacetiletých.

Praha – Netradičně v patnáct hodin začal nedělní zápas. Slavia vlétla do zápasu proti lídru aktivně. Do první vážnější šance se dostal v páté minutě Bednář, ten však minul. Domácí ani přes drobné neúspěchy neopouštěla aktivita a po první třetině odcházeli do šaten už s dvougólovým náskokem. Do další třetiny vstoupili hráči ve stejném duchu, i přesto červenobílí dvakrát hasili jen za dvě dvouminutová vyloučení. Obě oslabení však přežili. Chvíli poté, co druhé vyloučení skončilo a Vondrka skočil zpátky na led, projel Jiří Drtina téměř přes celé kluziště a pohodlně zakončil Hüblovi mezi betony. Přibližně tři minuty nato vstřelil svou první branku v sezóně Marek Tomica a po něm zvyšoval již svou druhou brankou v zápase Jakub Sklenář. Hosté byli viditelně otřeseni z takové střelecké potence trápicích se Pražanů. V závěru druhé třetiny hrála Slavia ve čtyřech, Červenka se však dostal ke kotouči a dostával se do úniku. Nedovoleně ho zastavil Kubát a třetina se dohrávala ve čtyřech na obou stranách. Hübl se mohl snažit sebevíc, domácím však do jeho branky padaly snad i resty z minulých utkání. „Je dobře, že jsme dali tolik gólů,“ přemítal Jakub Sklenář. Nechytatelně od modré vystřelil Jan Novák a rozdíl byl už šest k nule. O čestný zásah domácích se šest minut před koncem postaral Jakub Černý.

Branku domácích v zápase s chemiky nečekaně hájil Stanislav Neruda, který je stabilním hráčem Havlíčkova Brodu. Stálá brankářská dvojice však v současné době postrádá jednoho muže, protože Dominik Furch je na MS dvacetiletých a tak byl ze slávistické farmy povolán Neruda. Ve svých 35 letech odchytal svůj první celý zápas v ELH a vedl si opravdu výtečně. Neměl daleko k čistému kontu, to však Litvínov nedovolil. Výkon Stanislava Nerudy chválil po zápase i střelec dvou gólů v zápase Jakub Sklenář. „Je škoda, že jsme neudrželi čisté konto a nepomohli mu k vychytané nule. Chytal výborně,“ hodnotil.

Sváteční období přilákalo do O2 Areny nezvykle vysoký počet diváků. Do vysočanské haly jich dorazilo rovných 8897. Ač si do haly našlo cestu mnoho pŕíznivců černožlutých chemiků, slávistická obec byla hojně zastoupena a diváci se výborně bavili. Výjimkou nebyly ani mexické vlny, které několikrát objely celou halu. Svou pověst si hostující fanoušci v závěru pošramotili tím, že pro svůj nesouhlas s pouhým pasivním dorháváním poslední minuty zápasu zaházeli led odpadky. Po zápase byla pro příznivce pražského klubu připravena autogramiáda vybraných hráčů.

další informace také na www.snajdrmartin.wz.czTento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=71