Slavia vyhrála bitvu o první místo, Svoboda podepsal s Omskem
Datum: 15.01.2009
Téma: Reportáže z domácích zapasů


Slávističtí fanoušci si užívají. Jejich tým jede na vítězné vlně. Hokejový mistr tentokrát zdolal Pardubice a to 2:0. Stanislav Neruda si i tentokrát vylepšil své statistiky. Ze sedmi zápasu, ve kterých za Slavii nastoupi, se sedmkrát radoval z vítězství a připsal si i dvě čistá konta – v neděli v Budějovicích a teď proti Pardubicím. Slávistický brankář Adam Svoboda během zápasu podepsal kontrakt s ruským Omskem.

Slavia se po krizovém období vrátila na první místo v tabulce extraligy.

Zápas, který připomínal mnohé bitvy v play-off, se odehrál v neděli večer ve vysočanské O2 Areně. Hráči pardubického Moelleru se mnohokrát snažili překonat Stanislava Nerudu, avšak ani jednou se jim to nepovedlo.

První gól zápasu si mohl připsat vysoký útoční Tomáš Micka. Tento slávistický čahoun se v závěru první tŕetiny rozjel ve středním pásmu, vypálil rychlou střelu, kterou musel řešit až videorozhodčí. Rozhodčí Šír si nebyl jistý, zda puk při jeho ráně nepřekročil brankovou čáru a tak při další přerušení okamžitě vyhledal pomocníka u videa. Po návratu na led slávistické příznivce nepotěšil, rozpažil. Micka sice gólmana Růžičku překonal, jeho snažení však zastavila tyč.

Ve druhé třetině se už příznivci domácího klubu z gólu radovali. Na brankáře Růžičku se řítila dvojice Hruška – Beránek. Druhý jmenovaný, kapitán Slavie, proměnil. Domácí ve 28. minutě otevřeli skóre. To však bylo pro tuto část utkání vše.

Do třetí třetiny Pardubice doslova vlétly. Neruda musel hned po úvodním buly zasahovat proti střelám Koláře i Koukala. Nedáš – dostaneš. Přesně toto pořekadlo platilo v poslední části. Pražané se dostali do útočného pásma, pardubičtí chtěli vyhodit. Jejich vyhození však zachytil Beránek, který pohotvě posunul na Michala Vondrku a ten z mezikruží překonal Růžičku. Více gólů už bohužel nepadlo, hrál se zejména defenzivní taktický hokej, ani jeden z týmů se příliš netlačil dopředu, i přesto se však fanoušci nadmíru bavili.

Slávističtí fandové několikrát během zápasu s Pardubicemi vyvolávali jméno, teď již bývalého, slávistického gólmana Adama Svobody. Když Slavia procházela krizí, postavil se do branky místo něj havlíčkobrodský Stanislav Neruda. Ten svou šanci chytil doslova za pačesy a zatím pokaždé se radoval z výhry. Najednou byl tedy jeden gólman z trojice Svoboda, Furch a Neruda přebytečný.

Vladimír Růžička se rozhodl udržet Jaroslava Bednáře a tak tým musel šetřit jinde. Generální manažer a trenér „A“ týmu tedy zvolil levnější, avšak neméně kvalitní brankářskou dvojici Neruda – Furch. Přebytečný Svoboda si tedy musel hledat nové angažmá. Ve hře byl i extraligový Liberec. Nakonec se brankář rozhodl pro ruský Omsk, jehož barvy hájí Jaromír Jágr a kde v současné době hraje i Svobodův slávistický spoluhráč z mistrovské sezóny Jakub Klepiš.

Poslední chvilky v O2 Areně strávil Svoboda v hledišti, kde pozoroval bitvu o první místo v tabulce. V druhé přestávce v útrobách haly podepsal smlouvu s Omskem, kam odlétá už ve čtvrtek a v pátek by měl nastoupit ke svému prvnímu utkání.

další informace také na www.snajdrmartin.wz.czTento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=80