Shrnutí návštěvy pana Pittera a Říhy na VH fanklubu
Datum: 27.06.2018
Téma: Klubový zprávy


Přinášíme Vám informace z návštěvy pana Vladimíra Pittera a Miloše Říhy ml. na valné hromadě fanklubu HC Slavia Praha z.s..  

Ve středu 20.6.2018 proběhla před valnou hromadou FK HC Slavia Praha z.s. dopředu avizovaná schůzka s panem Pitterem a hlavním trenérem HC Slavia Praha, panem Milošem Říhou ml., která se nesla v přátelském a velmi pozitivním duchu. Na začátek by se také slušelo poděkovat pánům Pitterovi a Říhovi za jehich čas věnovaný nám a ochotu odpovídat na naše dotazy. Těch nebylo málo, proto se pokusíme vše shrnout co nejstručněji. Začneme ale vysvětlením pana Pittera, proč vlastně došlo k odkupu akcií HC Slavia Praha a.s. jeho firmou Merit Asset s.r.o.

 

Jak bylo známo, od sestupu neměl pan Benýšek zájem se nadále podílet na fungování klubu. Jednání o odkupu akcií probíhala už v loňské sezóně, kdy o 100% podíl akcií měla zájem firma CEFC, vlastník mj. fotbalové Slavie. Odkup se nekonal a jelo se dál. Akcionářský stav, ve kterém Slavia ještě nedávno byla, nepřicházel v úvahu ani pro jednu stranu. Nakonec vše dopadlo odkupem podílu p. Benýška firmou p. Pittera. V současné době tedy pan Pitter vlastní 99,9% akcií klubu, 0,1% vlastní SK Slavia. Pan Pitter také řekl, že když vstupoval jako akcionář do Slavie, nepočítal s tím, že jednou bude vlastnit její většinový podíl. Současný stav bere jako realitu a zároveň jako výzvu, kdy se klub může znovu nastartovat. Byl nám také nastíněn model, kterým by se měla Slavia v nejbližších několika sezónách ubírat.

 

Tímto modelem by mělo být především zajištění mládeže a začleňování odchovanců do A-týmu. Všichni jistě víte, že drtivou část současného kádru tvoří hráči, kteří v loňské sezóně hráli za juniorský tým. Málo kde se stane, že mladí hráči dostanou takovou příležitost, že se mohou porvat o dres v dospělém týmu. Je jen na každém z nich, jestli využijí výzvu, nebo ne. Je spousta hráčů, kteří se kvůli neprobojování do dospělého hokeje rozhodnout ukončit kariéru. V našem případě se navíc mohou učit od zkušených hráčů, jako jsou například Honza Novák, Jirka Drtina nebo Martin Šagát. Není vyloučeno ani doplnění kádru o volné hráče, kterých je v současné době mnoho. Na druhou stranu je lepší dát šanci mladému talentu se vztahem ke Slavii. Návrat do Slavie vyloučil Petr Kadlec, který ze zdravotních důvodů ukončil karieru. Jedná se o příchodech Viktora Nestrašila nebo Jindřicha Baráka.

 

Tým opustilo dost hráčů, někteří ukončili kariéru. Mezi nimi jsou například Tonda Růžička, který se rozhodl ukončit profesionální kariéru díky zdravotním problémům, nebo Pavel Kolařík, který se rozhodl také ukončit sportovní kariéru a bude se ve Slavii věnovat trénování mládeže. Dále tu máme odchody mnoha hráčů, kteří za Slavii bojovali ve WSM lize. Z jedné strany se jedná o finanční stránku, z té druhé zase dát šanci mladým klukům se ukázat. Pan Říha zmínil jeho působení v Hradci, Pardubicích i mládežnických reprezentací. Z našeho pohledu se jedná o dobrou volbu na post trenéra, obzvláště z důvodu zkušeností s mladými hráči. Slavii také opustili někteří junioři, kteří se rozhodli přestoupit do jiného týmu WSM ligy. Asi nejžhavějším tématem okolo odchodů ze Slavie bylo jméno pana Razýma.

 

Pan Razým pro Slavii během jeho působení udělal obrovský kus práce, za což mu patří nejen veliký dík od vedení klubu, ale také od nás, od fanoušků. Dokázal s podceňovaným týmem 2x za sebou dokráčet až do semifinále, hned v první sezóně dovedl tým do baráže. I přes přehodnocení sportovních cílů chtěl pan Razým zůstat ve Slavii, přišla ovšem nabídka z Litvínovat, a tak se trenér s klubem dohodl na ukončení spolupráce. Bylo by zbytečné bránit mu v dalším karierním postupu, pro sešívané barvy udělal maximum. Přejeme mu hodně štěstí nejen ve sportovním, ale také v osobním životě. Třeba se jednou na Slavii znovu potkáme.

 

Slavia se v současné době bude ubírat cestou výchovy mladých hráčů, kteří budou postupem času zapracováváni do A-týmu. Během tohoto období budou také probíhat rekonstrukce stadionu, který by měl splňovat kvalitní zázemí pro mládež. V posledních dvou sezónách proběhla modernizace šaten a sociálních zařízení pro mládež, a také výstavba nové rozcvičovny. Další stavební úpravy jsou v jednání, v nejbližší době by se mělo začít pracovat na nových mantinelech. V plánu je také pořízení nové rolby.

 

Dalším tématem bylo působení p. Pittera v pardubickém fotbalovém klubu, ve kterém je jedním ze sedmi akcionářů. Pan Pitter potvrdil, že se hodlá v nejbližších letech soustředit především na chod Slavie. Fotbal v Pardubicích se, nejen jemu, povedlo vytáhnout z divize do druhé nejvyšší soutěže, a stejný model plánuje i s hokejovou Slavií. Cesta mládeže, kterou se vydal pardubický fotbal, přináší ovoce. Věříme, že stejný progres proběhne i u nás na Slavii.

 

Probírala se také témata jako možné příchody některých hráčů, permanentní vstupenky, komunikace s fanoušky, ticketing a další věcí s tím spojené. Proběhnou další jednání, o kterých vás budeme informovat.

 

Věříme, že současný posun Slavie pomůže klub nastartovat správným směrem. Na nás fanoušcích je, abychom tomu co nejvíce pomohli. Nebude to jednoduché, ale výsledek doufejme bude stát za to. Jednou můžeme říci, že jsme stáli u znovuzrození Slavie, a pomohli jí v růstu. Choďte na stadion, podporujme naše hráče a ukažme jim, že za nimi stojíme v dobrém i ve zlém. Zapomeňme na staré časy, teď je tu nová šance a musíme ji vzít pevně do rukou. Společně to zvládneme!

 

 

AŤ ŽIJE SLAVIA!

 Tento článek najdete na Fanklub HC Slavia Praha
http://www.sesivani.com

Adresa tohoto článku je:
http://www.sesivani.com/modules.php?name=News&file=article&sid=846